SKOLLEDNING, ADMINISTRATION


Maria Todea

Rektor


Malin Sigefjord

Verksamhetsförvaltare


Linnea Peterson

Administratör


Jens Jarkiewicz

Vikariesamordnare




Mikhail Ayoub

Vaktmästare


Stefan Johansson

Vaktmästare


Carina Edin

Lokalvårdare


Ann-Christin Leideborg

Skolsköterska


Jonatan Sköld - föräldraledig

Kökschef


Victor Auvoja

Kock


Oscar Auvoja

Kock

LÄRARE


Tobias Alexius Olsson

Lärare 

Klassföreståndare åk 6


Lotta (Ann-Charlotte) Andersson

Fritids

Resurs åk 2


Lotta (Lise-Lotte) Andersson

Lärare


Moa Appleby

Lärare musik

Klassföreståndare åk 9


Babilona Betiyo

Lärare Hem och konsumentkunskap


Daniel Bergström

Lärare idrott och hälsa

Elevcoach

Klassföreståndare åk 8


Johanna Brounéus 

Lärare 

Klassföreståndare åk 3


Ida-Johanna Carlander

Lärare Textilslöjd


Hanna Eglund

Förskoleklass

Fritids


Jenny Elfsberg Olofsson

Lärare

Klassföreståndare åk 1


Lovisa Eriksson

Lärare 

Svenska och engelska


Marija Eriksson

Lärare svenska, engelska

Klassföreståndare åk 5


Lina Ernerudh

Lärare

Speciallärare matematik


Frida Fagerström

Fritidsledare

Resurs klass 2


Nicklas Fredriksson

Fritidsansvarig

Resurs klass 5


Hilda Friström Walch

Lärare

Klassföreståndare åk 3


Petra Fröblom

Fritids


Eva Gustafsson

Lärare svenska, drama

Klassföreståndare åk 9


Maniel Hanna

Lärare SO och Hkk

Klassföreståndare åk 7


Jens Jarkiewicz

Vikariesamordnare, vikarie


Mia Johansson

Lärare NO, bild

Klassföreståndare åk 5


Simon Johannson

Lärare Svenska, Engelska

Klassföreståndare åk 4


Bennie de Jonge

Lärare matematik, NO

Klassföreståndare åk 8


Mia Larsson 

Resurs åk 7


Lisa Laurin

Lärare Förskoleklass


Anette Liljegren

Speciallärare svenska


Jenny Lundgren

Lärare

Klassföreståndare åk 4


Belén Martin 

Lärare spanska

Klassföreståndare åk 8


Malin Murtnes

Lärare 

Klassföreståndare åk 1


Micaela Nilsson

Fritids


Stina Nylund

Fritidslärare, förskoleklass


Madlen Perselli

Lärare tyska, franska,


Maria Philipsson

Lärare

Klassföreståndare åk 4

Föräldraledig


Mirja Runnzell Engkvist

Fritids


Ilona Schouten

Lärare matematik, NO

Klassföreståndare åk 9


Marie Sjöström

Lärare

Klassföreståndare åk 2


Hanna Stendahl

Lärare

Klassföreståndare åk 6


Ida Striem

Lärare träslöjd

Specialpedagog


Elin Sundström - Föräldraledig

Lärare

Resurs åk 6


Elisabeth Sydhagen

Lärare eurytmi