SKOLLEDNING, ADMINISTRATION


Maria Todea

Rektor


Lotta (Lise-Lotte) Andersson

Biträdande rektor

Lärare

Klassföreståndare åk 2


Malin Sigefjord

Verksamhetsförvaltare


Linnea Peterson

Administratör




Mikhail Ayoub

Vaktmästare


Stefan Johansson

Vaktmästare

Ann-Christin Leideborg

Skolsköterska


Oscar Auvoja

Kock


Victor Auvoja

Kock


Jonatan Sköld

Kökschef

LÄRARE


Lotta (Ann-Charlotte) Andersson

Fritids

Resurs åk 1


Lotta (Lise-Lotte) Andersson

Biträdande rektor

Lärare

Klassföreståndare åk 2


Moa Appleby

Lärare musik

Klassföreståndare åk 8


Daniel Bergström

Lärare och elevcoach

idrott

Klassföreståndare åk 7


Johanna Brounéus

Lärare 

Klassföreståndare åk 5


Hanna Eglund

Förskoleklass

Fritids


Jenny Elfsberg Olofsson

Lärare

Klassföreståndare åk 6


Lovisa Eriksson

Lärare 

engelska

Klassföreståndare åk 6


Marija Eriksson

Lärare svenska, engelska

Klassföreståndare åk 9


Lina Ernerudh

Lärare

Speciallärare matematik


Carol Escobar

Lärare spanska

Klassföreståndare åk 7


Frida Fagerström

Fritidsledare

Resurs klass 1


Nicklas Fredriksson

Fritidsansvarig

Resurs klass 4


Hilda Friström Walch

Lärare

Klassföreståndare åk 2


Petra Fröblom

Fritids


Eva Gustafsson

Lärare svenska, drama

Klassföreståndare åk 8


Maniel Hanna

Lärare SO och Hkk

Klassföreståndare åk 9


Mia Johansson

Lärare NO, bild

Klassföreståndare åk 4


Bennie de Jonge

Lärare matematik, NO

Klassföreståndare åk 7







Karina Kalm

Lärare textilslöjd


Mia Larsson 

Resurs åk 9


Lisa Laurin

Förskoleklass


Anette Liljegren

Speciallärare svenska


Jenny Lundgren

Lärare

Klassföreståndare åk 3


Belén Martin

Lärare spanska

Klassföreståndare åk 7


Malin Murtnes

Lärare 

Klassföreståndare åk 4


Micaela Nilsson

Fritids


Kerstin Nordlinder Arlid

Lärare textilslöjd


Stina Nylund

Fritidslärare, förskoleklass


Christian Ohlsson

Fritidslärare

IT-ansvarig

Resurs klass 2


Madlen Perselli

Lärare tyska, franska, hkk

Klassföreståndare åk 6


Maria Philipsson

Lärare

Klassföreståndare åk 3


Mirja Runnzell Engkvist

Fritids


Ilona Schouten

Lärare matematik, NO

Klassföreståndare åk 8


Marie Sjöström

Lärare

Klassföreståndare åk 1


Hanna Stendahl

Lärare

Klassföreståndare åk 5


Ida Striem

Lärare träslöjd

Specialpedagog


Elin Sundström

Lärare

Resurs åk 6


Elisabeth Sydhagen

Lärare eurytmi


Marzena Tanska Bergström

Fritids

Lärare bild, musik

Resurs klass 3


Rasmus Viktorsson

Resurs förskoleklass